Whistler – moc atrakcji dla każdego

W prowincji Kolumbia Brytyjska, w zachodniej Kanadzie, dokładnie w dystrykcie Squamish-Lillooet znajduje się miasto Whistler. Jego nazwa pochodzi od góry u stóp, której jest położone. Pierwotnie wzniesienie to nosiło nazwę London jednak w późnych latach sześćdziesiątych została ona zmieniona. Obecna nazwa (Whistler) odnosi się do odgłosu świstaków bytujących w tym regionie i często jest tłumaczone jako Świszcząca góra. Miasto Whistler znajduje się zaledwie 125 km od Vancouver. Jest kurortem wypoczynkowym, który cieszy się bardzo dużą popularnością pośród entuzjastom sportów, zwłaszcza zimowych.

Resort narciarski znajdujący się w bezpośredniej okolicy miasta składa się z dwóch obszarów, którymi są góra Whistler i sąsiednie zbocza wzniesienia Blackcomb. W 2008 r. zakończyła się, trwająca dwa lata, budowa gondolowej kolejki Peak 2 Peak, która połączyła oba szczyty. Jest to najwyższy tego typu wyciąg na świecie. Dwadzieścia osiem gondol o przeszklonych podłogach wznosi się na wysokości 436 m nad doliną Fitzsimmos.

W Whistler posiada liczne atrakcje, umożliwiające aktywny wypoczynek po ciężkiej pracy w Kanadzie.  Na miłośników sportów czeka wiele możliwości czynnego spędzenia czasu: wiele tras wycieczkowych, wycieczki ATV, skoki na bungee, trasy wycieczek samochodowych, spływy kajakowe, loty małymi samolotami, parki linowe z mnóstwem wyzwań, trasy do wspinaczek wysokogórskich, spływy pontonem, wakeboarding, 4 pola golfowe, w tym jedno noszące imię Jacka Nicklausa a także zjazdy linowe z wysokości 2200 stóp. W Whistler znajduje się także nie lada gratka dla fanów kolarstwa górskiego. Park rowerowy Whistler Mountain Bike Park posiada ponad 200 km tras rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *