Express Entry szansą na pracę w Kanadzie

Jednym z rozbudowanych systemów umożliwiającym wyjazd do pracy do Kanady jest Express Entry. Rozwiązanie to w 2015 r. wykorzystało ponad 10 000 osób. Jest to idealny sposób na emigrację do Kanady, zarówno dla singli, jak i związków czy rodzin.

Express Entry nie jest programem emigracyjnym. Jest to sprawny system zarządzania aplikacjami powołany do życia przez Citizenship and Immigration Canada (CIC). Wyłania on kandydatów, na których, w ocenie systemu, jest zapotrzebowanie na kanadyjskim rynku pracy. Osoby takie są zapraszane do aplikowania o pobyt stały w Kanadzie. System Express Entry jest wykorzystywany przez trzy działające programy emigracyjne: Canadian Experience Class (CEC), Federal Skilled Worker Programm (FSKP), Federal Skilled Trades Program (FSTP).

By zostać zaakceptowanym do puli kandydatów w systemie Express Entry należy spełnić określone wymagania. Są to: zdanie testów językowych poświadczających odpowiedni poziom znajomości języka angielskiego lub francuskiego, ewaluację (potwierdzenie) dyplomów otrzymanych poza granicami Kanady. Istotnym przy weryfikacji kandydata jest poświadczenie minimum 12 miesięcy pełnoetatowej pracy w ramach swoich kwalifikacji. Warto także sprawdzić czy dany zawód jest uwzględniany w ww. programach emigracyjnych. Można tego dokonać w NOC, czyli National Occupational Classification. Po rejestracji w systemie Express Entry , trafiamy do puli kandydatów z określoną ilością punków. Osoby z najwyższą ilością punktów są proszone i składanie aplikacji o pobyt stały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *