Wypoczynek po pracy – Lake Louise czeka

Lake Louise to miejscowość turystyczna położona na wysokości 1600 m. n. p. m. w Parku Narodowym Banff, który znajduje się w prowincji Alberta. Lake Louise to niewielkie miasteczko, które oferuje moc atrakcji dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Każdy pracownik potrzebuje wypoczynku. Lake Louise to miejsce, gdzie bez względu na porę roku znajdziemy moc atrakcji i możliwości „podładowania” baterii.

Dojazd do Lake Louise nie nastręcza problemu. Komfortowy trasę zapewnia autostrada nr 1, potocznie nazywana Trans-Canada Highway. Obszerna baza noclegowa (prawie 90% mieszkańców Lake Louise zajmuje się turystyką) umożliwia łatwe zorganizowanie wyjazdu na klika dni lub też umożliwia organizację jednodniowego wypadu.

W lecie Lake Louise oferuje niezwykle malownicze trasy do górskiej wspinaczki w przepięknych okolicznościach przyrody. Początek większości tras znajduje się w okolicach hotelu Chateau Lake Louise i prowadzi w głąb Parku Narodowego Banff. Najbardziej popularną trasą jest spacer dookoła całego jeziora. Równie atrakcyjna jest wspinaczka na szczyt lodowca Victoria. Dla mniej wprawionych w spacerach osób, czekają łatwiejsze trasy np. do bazy Tea House, Rajskiej Doliny lub nad brzeg Morraine Lake. Istnieje możliwość wypożyczenia kajaka i podziwiania przyrody z poziomu tafli wody. Łowienie ryb jest dozwolone więc miłośnicy połowów w dziewiczych warunkach   odnajdą w Lake Louise wiele satysfakcji. Zimą na miłośników białego szaleństwa czekają liczne trasy narciarskie, tory saneczkowe czy lodowiska usytuowane w pobliskiej stacji olimpijskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *