Specyfika kanadyjskiego rynku pracy

Specyfika kanadyjskiego rynku pracy.

W każdym kraju obowiązują inne zasady czy standardy związane z szeroko pojętym zatrudnieniem. Warto poznać podstawowe różnice i wartości rynku kraju, z którym pragniemy związać swoją przyszłość. A kanadyjski rynek pracy jest bardzo specyficzny.

Zacznijmy od liczb
Minimalna stawka godzinowa oscyluje w granicy ok $11 dolarów kanadyjskim. Najwyższe minimum obowiązuje w prowincji Nunavut i wynosi $13. Jest to zarobek nieopodatkowany. W Kanadzie obowiązuje 5 stopniowy system podatkowy. By zapłacić najniższy 15% podatek dochodowy nasz roczny przychód nie może przekroczyć kwoty $45,282. Kolejne pułapy opodatkowania to adekwatnie: 20.5% dla kwot powyżej 45,282 do 90,563; 26% – $90,56-140,388; 29% – 140,388-$200,000; 33% powyżej $200,000.

Papierologia
Jakie papierki poświadczające naszą zawodową drogę są istotne? Dyplomy polskich uczelni nie są uznawane przez pracodawców kanadyjskich, bez względu na rangę uczelni. Istnienie możliwość nostryfikacji jednak wystarczającym jest także ujęcie wykształcenia w CV. Kanadyjski rynek pracy nie jest również przywiązany do certyfikatów poświadczających umiejętności językowe. Pracodawcy stawiają na komunikatywność i w praktyce oceniają adekwatność poziomu języka do stanowiska. Niezwykle wartościowe dla  Kanadyjczyków są za to wszelkiego rodzaju wolontariaty i staże. Warto podkreślić tego typu doświadczenia w swoim CV oraz umożliwić przyszłemu pracodawcy zapoznanie się z referencjami wystawionymi przez dotychczasowe miejsca zatrudnienia.

1 Komentarz

  1. Cezary Woronko

    Dzien dobry. jestem ja nieslyszacy chcial w kanada mnie w pracy.prosze napisz pozdrowiam.cezary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *